TurkishEnglishGermany
Matbaacılık Sektörü ve 2. Matbaacılar Sitesi

Matbaacılık sektörü dijitalleşen dünyanın baskı ihtiyaçlarını modernize yöntemlerle devam ettirerek hayatına devam ederken İstanbul’da matbaacılık ve kağıt sektörünün kalbi olan 2. Matbaacılar sitesi her gün 15.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.
Matbaacılar dünyası da değişen ve gelişen dünyaya karşın kağıdın ve baskının hayatımızdaki rollerine hayat vermeye devam ediyor.
Sitede verilen bilgilere göre son 10 yılda belirgin bir şekilde dijital matbaaya ciddi bir dönüş olduğu ve bu dönüşün matbaacılar sitesinde bulunan firmaların donanımlarına yansıdığı bildirildi. 2008 yılından bu yana matbaacılar sitesinde dijital olan dönüşün aynı baremde devam ettiği taktirde gelecek 5 yılda sektörün çok büyük oranda dijital matbaaya döneceği öngörülüyor.
Ayrıca sektörde bu dijitalleşmenin etiket baskılarında ve bobin baskılarında da dijital basıma doğru yol alınacağı bekleniyor.
2. matbaacılar sitesinin ise geleceğiyle ilgili dijital baskının merkezi olacağı konusunda saptamalara yer veren internet sitesi, matbaacılar sitesindeki firmalara iş dünyasının kartvizit, broşür, ajanda gibi baskıların yoğunluk olduğu ve dijital baskıda bu alanlarda baskı taleplerinin yoğun olduğu belirtiliyor.

 

08 Mart 2019 tarihinde kategorisine eklendi. 59 kez okundu